LYNX Rotax 693, rar oppførsel?

Det er ikke tenning! Tok av forgasseran i ett mildt håpløst øyeblikk og spraya litt bremserens, hoppa jo rett i live. Dette er og etter at æ bytta bensin, og at den nye bensinen kommer ut av pumpa (tok smaksprøve og svei på tunga). Nu må æ bare finne noen nye forgassera å hive på. Kan vel i teorien bare hive på vanlige VM40 å drite i de her vannavkjølte forgasseran? Bare bytte hoveddysan og sjekke nålan e riktig stilt
 
Det er TM40 på de. Vannet blir ikke brukt til kjøling av forgasserene men oppvarming. TM forgassere har lett for å ise. Neppe noe alvorlig feil med de, sikkert bare en tett kanal men ja, vannkretsen kan blendes uten problem.
Setter du VM, må du ha korrekt gasswire og det er mer ball med å synkronisere de.
 
  • Liker
Reaksjoner: Poffern
Motoren drukner vel ikke i bensin pga tette kanaler eller dyser i forgassere? Begynner å lure på om TS kun driver på med trolling.
 
Som nevnt tidligere så er det kun feil på enten bensinpumpe eller forgasser som kan forårsake at motoren drukner. Siden du har byttet bensinpumpe så er det nesten garantert feil med forgassere. Mest sannsynlig feil på flotør/flotørnål, eventuelt har forgassere blitt satt sammen feil etter rengjøring. Ta opp igjen forgassere å gjør de ordentlig rene. Vær 100% sikker på at de blir satt sammen korrekt. Prøv så og holde de oppned og blås i bensintilførselen, du skal ikke kunne blåse gjennom hvis flotørnålen tetter som den skal.
 
Motoren drukner vel ikke i bensin pga tette kanaler eller dyser i forgassere? Begynner å lure på om TS kun driver på med trolling.
Hvis kanalen til lufteskruen er tett, går motoren fryktelig feit men feilmontasje, feile dyser osv kan jo selvsagt føre til mye moro. Normalt begynner motoren å gå magrere, særlig på tomgang når forgasserene er slitt.
 
  • Liker
Reaksjoner: Poffern
forgasseroverhalingskit da til 740kr? og bytte alt av o-ringer og ting over? kan også bruke ultralydvasker å ta dæm i etter å ha tatt bort alt fra hverandre, ettersom naboen har.
 
Ultralyd er lurt. Overhalingskit....mjaaaaa. Det er stempelet som blir slitt av vibrasjonene og ikke slår tett sånn at luft slippes igjennom og dermed økes tomgangsturtallet. Fikses med et hakk eller to større tomgangsdyse. Ellers er det bare at flotørhøyden er korrekt, og at flotørdyse slår tett.
 
Mine er jo også gått over 13000km...ser etter andre gassera for tiden og ser ut som æ har funnet noen. Skal høre kor langt de er gått så kanskje man kjøper de
 
var jo dritheldig idag! ene kjenningen min hadde ett par nesten nye forgassera, bare montert til testing på en vanncrosskuter og aldri faktisk kjørt med. fikk de for 1000kr, ser helt ny ut. den har DPM modul greier på men forventer at æ bare lar være å koble de inn så skal det vel funke fint på mitt.
 
e så arg på denne skutern nu, bytta dysan og alt og heiv på forgasseran, så at alt var bra, starta å trekke, ikke livstegn, så sjekka æ nu bare bensinslangen og den var jo bare luft i, og så da nedi tanken at den var jo helt tom. 20 liter 98okt har vel rent ut mens æ hadde de gamle forgasseran ute. får endelig dratt hjem i morgen igjen med ny 98 og fylt på og testet forhåpentligvis siste gang nu at den skal gå som ment.